Zmniejsz miesięczne zobowiązania finansowe

Kredyty konsolidacyjne - ranking ofert zobacz popularne oferty dostępne na naszym rynku

Zastanawiasz się co to kredyt konsolidacyjny - zobacz to tutaj!

Lokaty bankowe – czym są?

Lokaty bankowe są zwane depozytem bankowym. To jest oferowany produkt przez banki. Założenie ich jest proste i stanowią jedną z najbezpieczniejszych metod inwestowania pieniędzy. Zwykle nie pociągają za sobą dodatkowych kosztów. Zakładając lokatę zawiera się umowę z bankiem wpłacając daną kwotę na określony czas. W zamian za to otrzymuje się wyższe oprocentowanie niż przy koncie. Banki oferują lokaty, dlatego że poprzez nie pozyskują kapitał, który potem jest przeznaczony na udzielenie kredytu dla klientów. Po tym jak lokata straci ważność, bank przekazuje już właścicielowi wpłacone pieniądze powiększone o zgromadzone odsetki.

biznes
Zysk zależy od kilku czynników, ale najważniejsza jest jednak wysokość stóp procentowych. Niskie stopy procentowe przyczyniają się do niższych stawek, które są oferowane przez banki za wyjątkiem promocyjnych depozytów cechujących się różnymi ograniczeniami.
Istnieje kilka rodzajów lokat bankowych. Zwykle dzieli się je na krótkoterminowe, których długość nie jest większa niż dwanaście miesięcy, natomiast lokaty długoterminowe są powyżej roku, a umowa z bankiem może zostać zawarta nawet na okres kilku lat. Lokaty terminowe są bezpiecznymi produktami finansowymi. Czuwa nad nimi Bankowy Fundusz Gwarancyjny, a środki pieniężne są chronione do 100 tys. euro. Wysoki poziom bezpieczeństwa odbija się na zysku.

Dlaczego korzystać z rankingów lokat bankowych?

Ranking lokat bankowych jest tworzony z myślą wyszukania i wybrania najlepszej dla siebie lokaty spośród wszystkich oferowanych na rynku. Informacje są aktualizowane na bieżąco, aby kierować się tylko aktualnymi informacjami. Ranking jest tworzony z myślą o zainteresowanych klientach, aby zaprezentować najlepsze oferty. Zwykle wybiera się samemu parametry rankingu z uwzględnieniem na co chce się zwrócić szczególną uwagę. Może to być kwota, na ile zawiera się lokatę itd.

kobiety

Zalety korzystania z lokat bankowych

Lokaty bankowe są w pełni bezpiecznym sposobem na pomnażanie oszczędności. Pieniądze po wprowadzeniu na lokatę mają zagwarantowane oprocentowanie. Ponadto chroni ona przez podjęciem zbyt pochopnych decyzji finansowych. Zgromadzonych pieniędzy na lokacie nie ma się “pod ręką”, przez co nieużywane pomnażają swoją wartość. Można na nią wpłacać niewielkie sumy. To świetny sposób na gromadzenie gotówki. Wniosek o założenie lokaty można założyć w najbliższej placówce banku z pomocą pracowników albo samodzielnie w domu przez Internet. Coraz więcej banków posiada teraz aplikacje mobilne, z którymi nie powinno być żadnych problemów.
chmury
Lokaty terminowe zaleca się zakładać przed końcem miesiąca czy kwartału. Najczęściej wtedy banki oferują lepsze, atrakcyjniejsze warunki. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na oprocentowanie podawane w skali roku, czas trwania lokaty – na ile pieniądze będą zamrożone na lokacie oraz na wymagana minimalnej i maksymalnej kwoty depozytu, a także czy są inne, dodatkowe wymogi stawiane przez dany bank, aby było wszystko jasne już na samym początku podejmowania współpracy.